AsiL_TurkLer & Union
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AsiL_TurkLer & Union

Silkorad Online,Bedava Film, Mp3, Oyun, Oyun Hileleri, Videolar, Programlar, silk, gold, bot -- PaylasiM Özgürlügünün Tek Adresi...!

AnasayfaAsiL_TurkLerGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

MUHTEREM ANNEMİZİN HAYATI...!

YazarMesaj
lewent_07
Yönetici
Yönetici
lewent_07

Erkek
Yaşadıgınız Şehir : Antalya

MUHTEREM ANNEMİZİN HAYATI...! Empty
MesajKonu: MUHTEREM ANNEMİZİN HAYATI...!   MUHTEREM ANNEMİZİN HAYATI...! Icon_minitimeCuma Mayıs 11, 2007 4:03 am

muhterem nur hayatındaki ilk kaybetme olayını yaşarken daha bir kaç dakikalık bir bebekti. 16 yaşındaki annesi onu doğururken öldü. Babasını hiç bilmedi. 'Anne' dediği teyzesinin yanında büyüdü. Fabrika işçiliğinden, sinema yıldızlığına yükseldi. Ancak bu arada pavyonlarda dans etti. Bu inişli çıkışlı hayattan olacak, sinemada payına düşen 'bahtsız kızı' oynamakta hiç zorlanmadı.

1938'de Yugoslavya'nın Manastır'ında doğduğunda adı Olga idi. 1942'de teyzesiyle İstanbul'a geldi, Eyüp'te küçük bir evde büyüdü. Yeni nüfus cüzdanıyla adı Muhterem, soyadı da Kısa oldu. Bir yandan ortaokula gidip bir yandan fabrikada günde bir lira yövmiye ile çalıştı. Tesadüfen Beyoğlu'na çıktığı bir gün, film yapımcılarından birinin ilgisini çekti. Ertesi gün yövmiyesi beş liradan figüran olarak Yeşilçam'a gidip gelmeye başladı. Star oluncaya kadar 20'nin üzerinde filmde küçük rollerde oynadı. Derken 'Üç Arkadaş' filmiyle bir anda zirveye çıktı. Ancak yine mutlu olmadı. İlk evliliğini aktör Işın Kaan'la yaptı, çok mutsuz oldu. Ondan ayrıldıktan sonra flörtleri, nişanlıları oldu. Memduh Ün, Cihat Aşkın, Yılmaz Duru, Efkan Efekan, Ümit Utku bu isimlerden bazılarıdır. Zirvedeyken kazandığı paraları eşiyle dostuyla gözünü kırpmadan harcadı. Her zaman para musluğunun açık kalacağını sandı ve yanıldı. Ona gerçek mutluluğu veren Müslüm Gürses'ı tanımasının ilk adımını atarken de sıkıntılıydı Muhterem Nur:

'Bir bayram günü, herkes bayram yaparken, ben bir simit bile alamayacak kadar parasızdım. 1972 yılıydı. O zaman anladım ki, gerçek dostum hiç olmamış. Rol istiyor zannetmesinler diye filmcilerin sokağından bile geçmiyordum. Sinema sıkıntıya girmişti, sahneye geçtim. Hayatımdaki Anadolu günleri böyle başladı. Dansözlük yaptım, şarkı söyledim.'
İlk turnelerinden birinde, çalışmak çok zor gelince bulduğu bütün hapları yutup intihar etmeye kalkıştı, sonra kurtarıldı. Ve sonunda hayatının erkeğiyle 1982 yılında Malatya'da tanıştı. Ve daha ilk günden kavga etiler.
'Malatya'ya yaptığımız Ramazan eğlenceleri turnesinde Müslüm Gürses de vardı.Tanışmamız kavgayla oldu. Onu tanımıyordum, benden sonra sahne almasına bozuluyordum. Hatta kızdırmak için, sahneden inince halkın arasından kırıta kırıta yürüyordum, dikkati kendi üzerime çekeyim, ona bakmasınlar diye. Ama pek öyle olmuyordu, Müslüm çıkınca herkes kendini yerlere atıyordu. Onun repertuarından bir parça okuyunca kavga ettik, çünkü benden hesap sormaya kalkıştı. Bu kavga ilginçtir, bizi birbirimize daha fazla yaklaştırdı.'
Bu beraberlik dört yıl sürdü ve ardından evlendiler. 5 Mayıs 1986 tarihinde Beykoz Evlendirme Memurluğu'nda dünya evine girdiler. Gürses 'Artık sen çalışma, evin ekmeğini ben kazanırım' diyen ilk erkek oldu. Bu beraberlik 22 yıldan bu yana devam ediyor.
Muhterem Nur, şimdi şeker hastalığı ve bel fıtığı ile boğuşuyor. Bir dönem gazeteler, kanser tedavisi gördüğünü yazsa da o aldırmadı. Hayatı olduğu gibi kabul etmeyi öğrendi. 'Yaşamaya değer bir dünyadayız. Kendimi bildim bileli insanlar kötüdür, hayat pahalıdır, yaşam zordur, dostlar vefasızdır. Ama yine de yaşamak çok güzel

lol! lol! lol! lol! lol!

MUHTEREM ANNEMİZİN HAYATI...!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-